Велику увагу викладачі кафедри приділяють позааудиторній співпраці зі студентами історичного факультету в цілому та спеціалізації зокрема.

У вересні традиційно проводиться презентація кафедри перед студентами першокурсниками.

Наприкінці календарного року проводиться День спеціалізації, на якому студенти разом з викладачами влаштовують святковий концерт та інтелектуальні змагання.

Під керівництвом доцента кафедри В.М.Полторака створене та успішно діє молодіжне об’єднання під назвою «ГУРТ», яке виходить далеко за кафедральні межі. Вони проводять щотижневі збори, обговорюючи різноманітні проблеми студентського й університетського життя. Напрямки діяльності ГУРТківців пов’язані з науковим дослідженням переломних моментів в історії України та Одеси (проведено дві конференцію, присвячену історії міфу броненосця «Потьомкін» та видана збірка) та топографічними студіями (проведення краєзнавчих подорожей і експедицій в південному регіоні – поїздки до міста Бендери і села Варниця, пов’язаних з життям гетьмана Івана Мазепи; до села Перешори, де народився відомий український громадський, політичний діяч, меценат Євген Чикаленко тощо).